Konkurrencer

HUSK: Tilmelding kun via nedenstående link:

DcH-Online-Tilmelding


Resultater 2018

Klubkonkurrence i DcH Ringe d. 11. november 2018

Begynder B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Børge Pedersen Enzo 87 1
Hanne Darlyng Effie 85 2
Kirsten Hansen Tico 73 3

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 144,40 1
Stine Camilla Nipgaard Viggo 105,75 2
Knud Erik Madsen Zarto 87,00 3
Lisbeth Christiansen Ashia 84,40 4
Sascha Christiansen Kismo 68,,75 5

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Kaj Hansen Liva 184,00 1
Ulla Hansen Marley 154,90 2
Hanne Woergaard Flicka 142,55 3
Dorte Munkholm Kikko 117,50 4
Lene Gestelev Kegan 105,50 5
Trine Hansen Flicka 74,30 6

A-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Charlotte Meldgaard Liat 209,45 1
Mogens K. Nielsen Bonita 164,80 2

E-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 352,60 1

Stort tillykke til alleTillykke


Kredskonkurrence i DcH Vestfyn d. 28. oktober 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Dorte Munkholm Kikko 133,65 9
Kaj Hansen Liva 133,15 10

A-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Mogens K. Nielsen Bonita 216,65 4



Drine In C i DcH Vestfyn d. 7. oktober 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lisbeth Christiansen Ashia 61,25 11


Landskonkurrence i DcH Svendborg d. 30. september 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 107,95 29

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 124,90 14
Niels Ove Nielsen Vanilla 119,05 15

Stort tillykke til alleTillykke


Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 23. september 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lisbeth Christiansen Ashia 76,50 9

Stort tillykkeTillykke


Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 23. september 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lisbeth Christiansen Ashia 76,50 9

Stort tillykkeTillykke


Kredskonkurrence i DcH Langeskov d. 9. september 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 142,25 1 - en DM deltagelse rigere!
Knud Erik Madsen Zarto 118,80 4 - 2. oprykker

A-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Mogens K. Nielsen Bonita 181,45 4

Tillykke!


Kredskonkurrence i DcH Langeskov d. 8. september 2018

E-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 200,60 4

Tillykke!


Kredskonkurrence i DcH Svendborg d. 2. september 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Knud Erik Madsen Zarto 136,40 1
Stine Camilla Nipgaard Viggo 70,55 9

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 124,00 9
Ulla Hansen Marley 88,95 12

Stort tillykke til alleTillykke


Landskonkurrence i DcH Odense d. 26. august 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 102,25 8


Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 26. august 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 151,00 8


Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 15. august 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Knud Erik Madsen Zarto 87,40 15


Kredskonkurrence i DcH Odense d. 12. august 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Kaj Hansen Liva 71,70 8


Brugsprøver DcH Ringe 24. juni 2018

Følgende ekvipager bestod færdselsprøven
  Navn Hund  
  Hanne Effie  
  Kirsten Tico  
  Børge Enzo  
  Lennart Ninja  
  Ole Morgan  

IPO 3
Navn Hund Resultat
Gitte Barca Spor: 90 point
    Lydighed: 90 point
    Forsvarsarbejde: 88 point


Tillykke til alle og tak for en god dag


Landskonkurrence i DcH Nordfyn d. 19. maj 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Hanne Woergaard Flicka 95,05 23


Landskonkurrence i DcH Langeskov d. 6. maj 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Niels Ove Nielsen Vanilla 105,15 11
Lennart Hummel Ninja 78,30 16

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lisbeth Christiansen Ashia 36,00 4


Kredskonkurrence i DcH Odense d. 29. april 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Niels Ove Nielsen Vanilla 139,55 4


Kredskonkurrence i DcH Svendborg d. 29. april 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 117,65 1
Lisbeth Christiansen Ashia 107,65 4
Knud Erik Madsen Zarto 82,35 5


Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 22. april 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Stine Camilla Nipgaard Viggo 73,15 6

E-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Kurt Jacobsen Buller 151,00 9

Landskonkurrence i DcH Svendborg d. 15. april 2018

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Niels Ove Nielsen Vanilla 146,25 10
Lennart Hummel Ninja 139,20 14
Kaj Hansen Liva 94,30 22

E-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Kurt Jacobsen Buller 313,90 7
Malene E. Pedersen Kenya 293,05 9

Landskonkurrence i DcH Nordfyn d. 29./30. marts 2018

A-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Mogens K. Nielsen Bonita 147,95 16

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Niels Ove Nielsen Vanilla 124,50 10

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 112,00 2


Finn Simonsen er dermed i B-klassen!

Tillykke til alle Tillykke


Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 25. marts 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 137,35 7
Kaj Hansen Liva 136,00 9

Stort tillykke


Landskonkurrence i DcH Ringe d. 11. marts 2018

B-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 172.20 1 - 1. oprykker til A-klassen
Niels Ove Nielsen Vanilla 150,30 8
Kaj Hansen Liva 148,50 9
Hanne Woergaard Flicka 145,45 10
Mia Madsen Kovo 108,35 18
Dorte Munkholm Kikko 82,45 21

C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Finn Simonsen Sille 116,50 3 - 1. oprykker til B-klassen
Knud Erik Madsen Zarto 94,95 5
Stine Camilla Nipgaard Viggo 80,80 6
Lisbeth Christiansen Ashia 71,00 7

Stort tillykke til alle deltagerne Tillykke


Resultater 2017

Resultater fra klubmesterskaber 04. november 2017

For Sjov Konkurrence - Hvalpe
Placering Navn Hund Resultat
(max 60 point)
1 Rasmus Dexter 58
2 Søren Alba 57
3 Charlotte Bamse 56
4 Therese Charlie 56
5 Lotte Xavi 55
6 John Ninka 46

For Sjov Konkurrence - Voksne
Placering Navn Hund Resultat
(max 70 point)
1 Sine Lucca 64,5
2 Lone Basse 60,5
3 Lene Nemo 57
4 Uffe Batmann 56
5 Erik Akela 55,7
6 Hanne Valthe 55,4
7 Georg Max 41

For Sjov Agility
Placering Navn Hund  
1 Katrine  Mille  
2 Hanne Valthe  

C-klassen
Placering Navn Hund Resultat
(max 150 point)
1 Knud Erik Zarto

108,5

2 Stine Viggo 108
3 Lisbeth  Ashia 89,25
4 Else Mille 83,75
5 Finn Sille 78,55
6 Sascha Kismo 70,5

B-klassen
Placering Navn Hund Resultat
(max 200 point)
1 Charlotte Liat

187,25

2 Hanne Flicka 164,25
3 Kaj Liva 164,1
4 Lennart Ninja 163,1
5 Niels Ove Vanilla 163,05
6 Mia Kovo 149,15
7 Dorte Kikko 106,85

A-klassen
Placering Navn Hund Resultat
(max 300 point)
1 Malene Kenya

267,5

2 Mogens Bonita 243,2

E-klassen
Placering Navn Hund Resultat
(max 400 point)
1 Kurt Buller

381,95


Resultater fra klubmesterskaber 05. november 2017

Rally
Placering Navn Hund Resultat
1 Trine Ally 85 point
2 Heidi Nero 79 point
3 Anne Marie Luca 79 point
4 Lisbeth Chunta 71 point

Færdselsprøver
Placering Navn Hund Resultat
1 Heinz Dusty Bestået
2 Lennart Ninja Ikke bestået

Vandrepokaler
  Navn Hund
Bedste resultat Charlotte Liat
Bedste spor Charlotte Liat
Bedste frit søg Charlotte Liat


Tillykke til alle og tak for en dejlig weekend.


Løvfaldskonkurrence i DcH Vestfyn d. 29. oktober 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Stine Camilla Nipgaard Viggo 100,25 11

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Kaj Hansen Liva 134,70 8
Charlotte H. Meldgaard Liat 132,35 9
Niels Ove Nielsen Vanilla 123,10 10

A-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 258,00 3 - og samlet nr. 2 til
Fynsmesterskabet i A-klassen

Tillykke til alle


Kredskonkurrence i DcH Vestfyn d. 8. oktober 2017

Klasse E
Navn Hund Resultat Placering
Kurt Villy Jacobsen Buller 245,10 3


Landskonkurrence i DcH Vestfyn d. 8. oktober 2017

Drive- Inn konkurrence C-klassen
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 132,80 3
Lisbeth Christiansen Ashia 76,50 19

Tillykke til alle


Landskonkurrence i DcH Svendborg d. 1. oktober 2017

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 145,30 1
Niels Ove Nielsen Vanilla 116,90 9
Kaj Hansen Liva 110,25 10
Hanne Woergaard Flicka 71,40 20

Stort tillykke Tillykke


DM i DcH Horsens d. 24. september 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 144,55 1 - MESTER

Klasse A
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 201,80 18

Tillykke - fantastisk godt gået! Tillykke


Landskonkurrence i DcH Langeskov d. 10. september 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Stine Camilla Nipgaard Viggo 94,25 13

Klasse A
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 200,95 3

Stort tillykke!


Landskonkurrence i DcH Langeland d. 3. september 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 124,80 2
Stine Camilla Nipgaard Viggo 86,10 9

Klasse A
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 267,60 1 - 1. oprykker til E-klassen
Mogens K. Nielsen Bonita 136,40 7

Stort tillykke til alle. Godt gået! Tillykke


Landskonkurrence i DcH Odense d. 27. august 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 141,40 1
Stine Camilla Nipgaard Viggo 80,75 12

Stort tillykke!


Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 16. august 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Stine Camilla Nipgaard Viggo 106,40 11

Tillykke Stine


IPO prøve 25. maj 2017

Gitte Pedersen og Barca bestod d. 25. maj deres IPO 2 - prøve:
Spor: 73
Lydighed: 93
Gruppe C:70 I alt 236.



Landskonkurrence i DcH Odense d. 28. maj 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Lennart Hummel Ninja 121,65 7
Charlotte H. Meldgaard Liat 101,95 11
Niels Ove Nielsen Vanilla 98,80 12

Stort tillykke til alle.


Landskonkurrence i DcH Nordfyn d. 21. maj 2017

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Charlotte H. Meldgaard Liat 169,70 6 - 2. oprykker til A-klassen!
Hanne Woergaard Flicka 137,60 18
Kaj Hansen Liva 109,40 24

Stort tillykke til alle. Godt gået! Tillykke


Landskonkurrence i DcH Østfyn d. 14. maj 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 142,00 1
Stine Camilla Nipgaard Viggo 92,55 14

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Niels Ove Nielsen Vanilla 100,15 21

Tillykke

Landskonkurrence i DcH Langeskov d. 7. maj 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Stine Camilla Nipgaard Viggo 102,55 6

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Charlotte H. Meldgaard Liat 154,65 6
Lennart Hummel Ninja 142,35 9
Niels Ove Nielsen Vanilla 118,35 19
Hanne Woergaard Flicka 97,75 22
Kaj Hansen Liva 93,60 23

Stort tillykke til alle.

Landskonkurrence i DcH Svendborg d. 30. april 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 136,50 1
Stine Camilla Nipgaard Viggo 99,90 6

Klasse A
Navn Hund Resultat Placering
Malene E. Pedersen Kenya 253,60 1
Mogens K. Nielsen Bonita 143,10 8

Stort tillykke til alle. Godt gået! Tillykke

Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 23. april 2017

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Niels Ove Nielsen Vanilla 122,75 17

Klasse A
Navn Hund Resultat Placering
Mogens K. Nielsen Bonita 133,50 17

Tillykke!

Landskonkurrence i DcH Nordfyn d. 14. april 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Stine Camilla Nipgaard Viggo 99,50 5

Tillykke!
Landskonkurrence i DcH Svendborg d. 9. april 2017

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Kaj Hansen Liva 137,10 26
Charlotte H. Meldgaard Liat 130,60 28
Hanne Woergaard Flicka 94,45 38
Niels Ove Nielsen Vanilla 90,70 39

Klasse E
Navn Hund Resultat Placering
Kurt Villy Jacobsen Buller 265,35 5


Tillykke til alle!


Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 2. april 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 119,50 2 - B-klassen i næste sæson!
Stine Camilla Nipgaard Viggo 110,25 4 - 1. oprykker til B-klassen

Klasse E
Navn Hund Resultat Placering
Kurt Villy Jacobsen Buller 168,50 8

Stort tillykke til alle 3 Tillykke

Landskonkurrence i DcH Ringe d. 12. mar 2017

Klasse C
Navn Hund Resultat Placering
Preben Rasmussen Fønix 111,75 3 - 1. oprykker til B-klassen

Klasse B
Navn Hund Resultat Placering
Charlotte H. Meldgaard Liat 166,70 8 - 1. oprykker til A-klassen
Kaj Hansen Liva 140,90 20
Lennart Hummel Ninja 131,30 24
Niels Ove Nielsen Vanilla 118,45 31
Hanne Woergaard Flicka 114,85 32


TILLYKKE ! Og mange tak for en god dag

Hvis du har spørgsmål eller kommentarer, er du altid velkommen til at kontakte os