Konkurrencer

HUSK: Tilmelding kun via dette link:  klubmodul.dk

Resultater 2020

Kredskonkurrence i DcH Svendborg d. 4. oktober 2020
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kaj HansenLiva155.0010
Ulla HansenMarley153.2011
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Lene MøllerWilma86.356
Helle KolstrupShiva74.657
Linda FallesenTesla68.509
Søren PedersenAlba65.5510
Sasja L. ChristiansenKismo49.7011
Landskonkurrence i DcH Langeland d. 30. august 2020
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Yvonne IsenCæsar255.551
Svend Erik HolsteinCharlie175.855
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Ulla HansenMarley148.055
Landskonkurrence i DcH Odense d. 23. august 2020
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Yvonne IsenCæsar242.203
Svend Erik HolsteinCharlie194.256
Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 23. august 2020
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Lennart HummelNinja136.956
Kaj HansenLiva134.308
E-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Malene E. PedersenKenya371.102
Rallykonkurrence i DcH Nordfyn d. 16. august 2020
Øvet klasse   
NavnHundTidPointPlacering
Gro PoulsenRio2:10842
Åben klasse   
NavnHundTidPointPlacering
Gro PoulsenRio2:58902
Landskonkurrence i DcH Esbjerg d. 3. juli 2020
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Ulla HansenMarley144.208
Lennart HummelNinja121.8515
Kaj HansenLiva88.9517
Landskonkurrence i DcH Silkeborg d. 20. juni 2020
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Ulla HansenMarley154.8019

Resultater 2019

Klubkonkurrence i DcH Ringe d. 9./10. november 2019
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kirsten HansenTico135,951
Sascha ChristiansenKismo102,252
Linda FallesenTesla98,753
Elsebeth GiessingEidur84,004
Lene MøllerWilma80,005
Lisbeth ChristiansenAshia61,756
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Lennart Hummel Ninja183,701
Ulla HansenMarley174,552
Finn SimonsenSille162,753
Jørn KristensenZeus152,004
Kaj HansenLiva141,355
Knud-Erik MadsenZarto135,806
Dorte MunkholmKikko102,507
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe250,501
Yvonne IsenCæsar244,952
Charlotte MeldgaardLiat195,503
Grethe PetersenCindy155,304
E-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Malene PetersenKenya313,001
Vandrepokaler 2019  
Bedste sporsøg
Kaj HansenLiva
Bedste frit søg
Charlotte MeldgaardLiat
Bedste resultat
Lennart HummelNinja
Begynder AB  
NavnHundResultatPlacering
Kirsten HansenTico167Bestået
BH – færdselsprøve  
NavnHundPlacering
Lene AndersenOdaBestået
Linda FallesenTeslaBestået
Kenneth AlbertsenExitBestået
IGP 1  
NavnHundResultatPlacering
Børge PedersenEnzo155Ej bestået
Heinz HonoréDusty0Disk – ML
IGP 3  
NavnHundResultatPlacering
Gitte E. PedersenBarca264Bestået
STPR1 (feltsøgsprøve1)  
NavnHundResultatPlacering
Mette AlbertsenBalto50Ej bestået
Vandrepokaler 2019  
Bedste gruppe A
Gitte E. PedersenBarca
Bedste gruppe B
Gitte E. PedersenBarca
Bedste gruppe C
Gitte E. PedersenBarca
Rally begynder  
NavnHundResultatPlacering
Lene GestelevKegan861
Lisbeth ChristiansenChunta 72 2
Mia MadsenKovo0Ikke bestået
Trine HansenAlly0Ikke bestået
Rally øvede  
NavnHundResultatPlacering
Gro PoulsenRio811
Michelle AlkærsigAlma712
Michelle AlkærsigYuki0Ikke bestået
Rally åben  
NavnHundResultatPlacering
Lene GestelevKegan861
Michelle AlkærsigAlma792
Gro PoulsenRio793
Michelle AlkærsigYuki624
Mia MadsenKovo485
Lisbeth ChristiansenChunta0
Kredskonkurrence i  DcH Vestfyn d. 27. oktober 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Yvonne IsenCæsar183,902
Pia AndersenZoe134,756
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Ulla HansenMarley134,8014
Kaj HansenLiva102,9015
Dorte MunkholmKikko102,4016
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kirsten HansenTico77,5016
Sascha ChristiansenKismo75,7517
Landskonkurrence i  DcH Vestfyn d. 6. oktober 2019
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kirsten HansenTico101,956
Lisbeth ChristiansenAshia60,809
E-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Malene E. PedersenKenya344,453
Rally – begynder klassen  
NavnHundResultatPlacering
Gro PoulsenRio952
Rally – åben klasse  
NavnHundResultatPlacering
Gro PoulsenRio794
Kredskonkurrence i  DcH Svendborg d. 29. september 2019
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Finn SimonsenSille162,155 – 2. oprykker til A-klassen
Kaj HansenLiva110,5510
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kirsten HansenTico83,155
Sascha ChristiansenKismo47,206
Danmarkmesterskab i  DcH Langeskov d. 21. september 2019
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Yvonne IsenCæsar226,109
Pia AndersenZoe168,3522
Kredskonkurrence i  DcH Svendborg d. 8. september 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Yvonne IsenCæsar238,902
Charlotte MeldgaardLiat133,957
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Finn SimonsenSille125,9010
Ulla HansenMarley114,9011
Fyns træningskonkurrence i  DcH Langeland d. 1. september 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe261,751 – 2. oprykker til eliteklassen
Yvonne IsenCæsar156,257
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kaj HansenLiva139,107
Landskonkurrence i DcH Kerteminde d. 25. august 2019
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Finn SimonsenSille158,659
Ulla HansenMarley122,7013
Lennart HummelNinja94,9018
Kaj HansenLiva82,2522
Landskonkurrence i DcH Odense d. 24. august 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe201,453
Yvonne IsenCæsar174,405
Landskonkurrence i DcH Bjerringbro d. 18. august 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe225,5011
Kredskonkurrence i DcH Odense d. 11. august 2019
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Lennart HummelNinja101,9010
Ulla HansenMarley68,2011
Landskonkurrence i DcH Nordfyn d. 18. maj 2019
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Finn SimonsenSille119,6014
Dorte MunkholmKikko96,3021
Kaj HansenLiva30,8024
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Sascha ChristiansenKismo83,9012
Landskonkurrence i DcH Langeskov d. 5. maj 2019
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Lennart HummelNinja155,005
Ulla HansenMarley104,3015
Dorte MunkholmKikko102,7516
Kaj HansenLiva99,2017
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Sascha ChristiansenKismo70,7510
Kredskonkurrence i DcH Svendborg d. 28. april 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Yvonne IsenCæsar238,102
Kredskonkurrence i DcH Nordfyn d. 19. april 2019
E-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Malene E. PedersenKenya287,203
Kredskonkurrence i DcH Nordfyn d. 18. april 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe221,804
Charlotte MeldgaardLiat178,557
Kredskonkurrence i DcH Odense d. 7. april 2019
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Finn SimonsenSille172,655 – 1. oprykker til A-klassen
Ulla HansenMarley129,0016
Kaj HansenLiva112,4520
E-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Malene E. PedersenKenya280,054
Kredskonkurrence i DcH Odense d. 7. april 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe224,702
Yvonne IsenCæsar198,355
Charlotte MeldgaardLiat166,9510
Kredskonkurrence i DcH Kerteminde d. 31. marts 2019
A-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Pia AndersenZoe270,252 – 1. oprykker til E-klassen
Yvonne IsenCæsar248,905
Landskonkurrence i DcH Ringe d. 10. marts 2019
C-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Sascha ChristiansenKismo92,856
Lisbeth ChristiansenAshia80,007
B-klassen  
NavnHundResultatPlacering
Kaj HansenLiva165,552
Lennart HummelNinja146,1012
Finn SimonsenSille137,7513
Ulla HansenMarley131,3514
Dorte MunkholmKikko127,6516
Hvis du har spørgsmål eller kommentarer, er du altid velkommen til at kontakte BESTYRELSEN eller WEBMASTER